Ludzie

JEDEN POWIAT – 10 NOWYCH PRZYPADKÓW KORONAWIRUSA NA WARMII I MAZURACH

REKLAMA

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Z tego 10 przypadków to osoby z naszego województwa.

Wszystkie 10 przypadków dotyczy jednego powiatu – nowomiejskiego. Osoby zaraziły się już w Polsce (tzw. transmisja lokalna). Są w stanie dobrym i przebywają w kwarantannie domowej.

Przypomnijmy, że pierwszą osobą zakażoną w powiecie nowomiejskim była pracownica (dyrektor) tutejszego sanepidu, która między innymi brała udział 16 marca w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Później okazało się, że potwierdzone pozytywnym wynikiem testów zakażenie koronawirusem mają przedstawiciel władz Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji.

Objęto kwarantanną pozostałe osoby, biorących udział w spotkaniu, w tym między innym przedstawicieli władz samorządowych Miasta, Gminy i Powiatu, a także pracowników tamtejszego Sanepidu, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną.

Jak się okazuje, na kolejne zakażenia i pozytywne wyniki badań nie trzeba było długo czekać – stwierdzono 10 nowych przypadków. To już 15 osób zakażonych w powiecie nowomiejskim – najwięcej spośród wszystkich powiatów.

Liczba zakażonych w naszym województwie  wzrosła tym samym do 56 osób.

Ministerstwo poinformowało też o śmierci 19 osoby z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem. W szpitalu w Bytomiu zmarł 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w kraju to 1717 osób, z tego 19 zmarło.

REKLAMA