Ludzie

JUŻ PONAD 300 OSÓB Z POWIATU OSTRÓDZKIEGO ZACHOROWAŁO NA GRYPĘ

Już ponad 300 osób z terenu powiatu ostródzkiego zachorowało na grypę. To tylko przypadki z ostatnich kilku tygodni. Liczba zachorowań będzie niestety wyższa.

Ostródzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Ostródzie otrzymuje kolejne zgłoszenia o wykryciu wirusa grypy u mieszkańców powiatu ostródzkiego. Już ponad 300 osób musiało się leczyć na tę bardzo groźną chorobę, która niestety w ekstremalnych przypadkach może prowadzić do śmierci. Kilkanaście osób spośród chorych musiało być hospitalizowanych.

– Tak jak wcześniej mówiłem, to jest choroba sezonowa i niestety jej sezon to właśnie luty, marzec i kwiecień – mów Zdzisław Sokołowski dyrektor ostródzkiego SANEPID-u. – Niestety w ciągu kilku najbliższych dni otrzymamy od lekarzy kolejne zgłoszenia o zachorowaniach. Te liczby mogą pójść w setki. Uspokajam jednak, że to niemal standard każdego roku. Jak to się mówi dmuchamy na zimne i mamy nadzieję, że przy takiej pogodzie jaka jest obecnie, wirus nie będzie szalał.

Grypa jest niebezpieczna, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Wystarczy jednak odrobina zapobiegliwości i groźba zachorowania maleje. Szczepienia, odpowiedni ubiór, dieta, higiena to tylko niektóre z profilaktycznych działań, które obniżą możliwość zachorowania. Trzeba po prostu o siebie zadbać.

migi

REKLAMA