Ludzie

KOLEJNY PACJENT Z PODEJRZENIEM KORONAWIRUSA W SZPITALU W OSTRÓDZIE?

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, ostródzki oddział zakaźny lada chwila ma przyjąć pacjenta z podejrzeniem koronawirusa.

Pacjenci, którzy do dziś przebywali na oddziale są, jeśli czują się relatywnie dobrze, wypisywani do domów. Ostródzki szpital jest dedykowany dla naszego regionu do przyjmowania osób z podejrzeniem tej choroby.

Co ważne – podejrzenie koronawirusa nie oznacza, że dana osoba faktycznie jest zarażona chorobą z chińskiego Wuhan. Najprawdopodobniej po badaniach okaże się, że pajent nie ma tej choroby. Wszystko okaże się po serii badań, które na oddziale zakaźnym przejdzie pacjent.

Jeśli macie objawy takie jak katar, gorączka, kaszel, ogólne osłabienie organizmu – wówczas koniecznie skonsultujcie się z lekarzem. Wirus może również negatywnie wpływać na wzrok oraz powodować kłopoty z trawieniem. Szczególną uwagę na stan swojego zdrowia zwrócić powinniście, jeżeli w ostatnim czasie przebywaliście w krajach Azjatyckich lub Włoszech albo mieliście z kimś takim bezpośredni kontakt.

REKLAMA