Ludzie

ŁAGODZENIE OBOSTRZEŃ – OTWARCIE HOTELI, MUZEÓW, GALERII HANDLOWYCH, PRZEDSZKOLI…

Dziś, w środę 29 kwietnia odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Łukasz Szumowskiego, dotycząca dalszego łagodzenia obowiązujących obostrzeń.

Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, jednak nie luzujemy obostrzeń społecznych. Trzymajmy się obowiązujących zasad – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

  • Uruchomienie żłobków i przedszkoli od 6 maja.Decyzję będzie każdorazowo podejmował organ założycielski.
  • od 4 maja otwarcie hoteli i miejsc noclegowych. Ograniczona pozostaje działalność restauracji hotelowych i miejsc rekreacyjnych (takich jak sauny, baseny, siłownie)
  • od 4 maja otwarcie galerii handlowych, ale w reżimie obostrzeń – z wyłączeniem przestrzeni m.in rekreacyjnej. Obowiązuje ograniczenie liczby osób tak jak w sklepach spożywczych – 1 osoba na 15 m2;
  • od 4 maja funkcjonować zaczną usługi rehabilitacyjne;
  • od 4 maja otwarcie muzeów, bibliotek i niektórych instytucji kultury;

Jak zapowiedział premier, kolejne etapy będą ogłaszane w cyklu dwutygodniowym, z możliwością przyśpieszenia niektórych terminów w zależności od sytuacji. Można zwalniać dziś w znacznym stopniu handel i część usług dzięki wcześniejszym ograniczeniom i odpowiedzialnej postawie.

Na razie stosujemy dobre mechanizmy obronne, jednak abyśmy jako całe społeczeństwo przeszli ten okres wymagana jest cały czas dyscyplina. Więcej osób zdrowieje niż ulega zakażeniu – powiedział premier

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował o prawidłowe noszenie masek, by nie zarażać innych i zachowywanie się w sposób odpowiedzialny..

REKLAMA