Ludzie

OSTRÓDA: “NIE DLA STERYDÓW, DOPALACZY I NARKOTYKÓW” (video)

REKLAMA

W minionym tygodniu w ostródzkich szkołach średnich odbył się cykl spotkań z młodzieżą na temat szkodliwego wpływu sterydów, dopalaczy i narkotyków na zdrowie człowieka. O sterydach z młodzieżą rozmawiał koordynator PKS Mazury ds. profilaktyki uzależnień, Piotr Joniec. Policjanci uświadamiali uczniów na temat zgubnego wpływu dopalaczy i narkotyków na zdrowie i życie.

Sterydy dzięki silnym właściwościom przeciw zapalnym są niezastąpione w leczeniu wielu chorób. Przyjmowanie ich bez konsultacji lekarza może nieść ze sobą poważne skutki uboczne. Skutki wynikające z zażywanie dopalaczy i narkotyków przez młode pokolenia są jeszcze bardziej niebezpieczne.

Podczas spotkań koordynator Policyjnego Klubu Sportowego Mazury ds. profilaktyki i uzależnień Piotr Joniec rozmawiał z uczniami o sterydach i ich negatywnym wpływie na zdrowie i życie ludzi. Policjanci natomiast rozmawiali z młodzieżą o skutkach zażywania dopalaczy i narkotyków oraz odpowiedzialności karnej wynikającej z ich posiadania.

Piotr Joniec pokazywał praktycznie uczestnikom spotkań jak należy prawidłowo i bezpiecznie wykonywać ćwiczenia na siłowni aby w bezpieczny sposób ukształtować sylwetkę.

W czasie spotkania nie zabrakło też momentów na indywidualne rozmowy zarówno z funkcjonariuszami jak koordynatorem.

Policjanci swoimi prelekcjami nawiązywali do akcji MSWiA o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” Działania akcji przeciw narkotykom i dopalaczom zaplanowało do końca 2019 roku. Są one realizowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

źródło: KPP Ostróda

REKLAMA

REKLAMA