Ludzie

OSTRÓDZCY STRAŻACY EDUKUJĄ NAJMŁODSZYCH

REKLAMA

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie od początku roku szkolnego prowadzą przedsięwzięcia edukacyjne, propagujące powszechne zasady bezpieczeństwa. Podczas spotkań w szkołach, oficerowie z ostródzkiej komendy PSP uczestniczą w próbnych ewakuacjach szkół podstawowych, gdzie przeprowadzane są pogadanki o zasadach bezpiecznego zachowania się dzieci i młodzieży.

Od września odbyły się już 23 próbne ewakuacje, w których udział wzięło 3238 uczniów oraz 410 nauczycieli i personelu szkolnego. Kolejnym elementem kampanii społecznych, są zajęcia w sali edukacyjnej „Ognik”, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ostródzki ognik swą działalność rozpoczął 5 września. Od tego czasu z zajęć dydaktycznych skorzystało już 26 grup szkolnych z całego powiatu, 339 uczniów – głównie klas 0-3. Korzystanie z sali edukacyjnej jest bezpłatne.

Strażacy z ostródzkiej Komendy Powiatowej, serdecznie zapraszają zorganizowane grupy do rejestrowania się zgodnie z regulaminem, do udziału w zajęciach. Placówki oświatowe, instytucje i stowarzyszenia są mile widziane we współpracy w ramach kampanii społecznych propagujących zasady bezpieczeństwa w społeczeństwie.

Jak miło i wesoło można spędzić czas ze strażakami, można się przekonać po zdjęciach, na których widać jak dzieci z Przedszkola nr 4 w Ostródzie, z grupy “Leśne Ludki” biorą udział w zajęciach dydaktycznych. Pod opieką wychowawców, Małgorzaty Guzowskiej i Anny Maciejewskiej, w nowo powstałej sali edukacyjnej OGNIK przy KPPSP w Ostródzie, najmłodsi nie tylko uczestniczyli w świetnej zabawie, ale przede wszystkim mieli okazję poznać praktyczną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w edukacyjnym paśmie pt. “Bezpieczne dziecko w domu”.

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: archiwum KP PSP Ostróda, Przedszkole nr 4 w Ostródzie

EM

REKLAMA

REKLAMA