Ludzie

OSTRÓDZKIE OBCHODY 100. ROCZNICY URODZIN KAROLA WOJTYŁY – PAPIEŻA JANA PAWŁA II

REKLAMA

Mszą świętą w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się w niedzielę 17 maja miejskie obchody upamiętniające setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Tuż po niej władze Ostródy złożyły okolicznościową wiązankę pod pomnikiem Jana Pawła II.

18 maja zainaugurowano wystawę pamiątek po Karolu Wojtyle ze zbiorów Michała Majkowskiego. Eksponaty oglądać można do końca czerwca. Wystawa odbywa się w zamkowej galerii sztuki codziennie w godzinach 10.00-15.00.

Swoją wystawę przygotowała także Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie. \osoby odwiedzające bibliotekę mogą ją oglądać w holu. Na facebookowym profilu biblioteki trwa także konkurs z pytaniami na temat Papieża Polaka.

Istotny akcent obchodów odbywa się na ulicy Patrona, wzdłuż której zawieszone zostały flagi w barwach papieskich, a co godzinę odtwarzane są fragmenty homilii papieskich a także ulubione pieśni papieża Polaka.

Trwa również Święto Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, której uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali specjalny, okolicznościowy program. Z uwagi na obostrzenia sanitarne szkolne uroczystości przebiegają wirtualne a ich transmisja dostępna jest na profilu facebookowym szkoły.

Źródło: Miasto Ostróda, foto: Miasto Ostróda, MBP Ostróda

REKLAMA