Ludzie

SMERFY W OSTRÓDZKIEJ KOMENDZIE

REKLAMA

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedziła grupa “Smerfów” z Przedszkola nr 1 w Ostródzie.

We wtorek w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, ostródzką komendę odwiedziła grupa “Smerfów” z Przedszkola nr 1 w Ostródzie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjantów w różnych wydziałach. Maluchy dowiedziały się jak wygląda tzw. „dyżurka”, czyli centrum dowodzenia jednostki, na czym polega praca dzielnicowego, policjanta dochodzeniowo-śledczego czy technika kryminalistyki. Przedszkolaki miały również okazję poznać Rambo, czyli ostródzkiego psa służbowego. Największą atrakcją dla najmłodszych był pokaz sprzętu policyjnego oraz policyjnych pojazdów. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze i usiąść za kierownicą radiowozu oraz motocykla.

Oprócz atrakcji, policjanci przez cały czas przekazywali maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w przypadku zagubienia się, co robić w sytuacji ataku zwierzęcia lub gdy zaczepia je ktoś obcy.

Spotkania z dziećmi to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę. Ostródzcy policjanci kładą ogromny nacisk na akcje profilaktyczne. Ważne jest przypominanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz uświadamianie o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się najmłodsi. “Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie. Otwarte Jednostki Policji”- to policyjny projekt, w ramach którego ostródzcy policjanci często goszczą przedszkolaków i uczniów w swojej komendzie.

źródło: KPP Ostróda

EM

REKLAMA