Ludzie

PANIE Z OSTRÓDY I OKOLIC MIAŁY SWÓJ PIERWSZY KONGRES

REKLAMA

W sobotę 19 października w sali kameralnej ostródzkiego amfiteatru po raz pierwszy Panie z Ostródy i okolic mogły spotkać się razem, wymienić doświadczenia, posłuchać szeregu ciekawych wykładów i wspólnie spędzić czas. Wszystko za sprawą I Ostródzkiego Kongresu Kobiet zorganizowanego przez Ostródzką Radę Kobiet. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak.

Jak powiedziała w rozmowie z Meloradiem Lucyna Węgier, przewodnicząca Ostródzkiej Rady Kobiet działającej przy Urzędzie Miasta: Tak naprawdę od powstania Rady Kobiet, czyli od maja, pracowałyśmy nad tą inicjatywą i wiele pracy włożyłyśmy w to, żeby to wyglądało tak, jak dziś wygląda. Zależało nam na tym, żeby kobiety mogły dotrzeć do tych tematów, które są dla nich najważniejsze. Myślę, że dla nas – wszystkich kobiet – temat zdrowia jest ważny.

Panie (choć nie tylko – Panowie też) z wielkim zainteresowaniem wysłuchały cyklu prelekcji podzielonych na dwa bloki tematyczne. Pierwszy, niezwykle istotny, dotyczył zdrowia w życiu kobiety. Omawiano problemy typowo kobiece, nie zabrakło wykładu z profilaktyki nowotworów przygotowanego pzrze ostródzkie amazonki.

Część drugą prelekcji zatytułowano: Blaski i Cienie bycia kobietą. Skupiono się tutaj na psychice – smutku, problemach depresyjnych, ale także jodze czy coachingu dla kobiet.

Jedna z inicjatorek Kongresu Zastępca Burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko powiedziała: Cieszy nas bardzo frekwencja, tym bardziej, że zdajemy sobie sprawę, że w Ostródzie tak naprawdę ciężko mieszkańców wyciągnąć i zaangażować. Tematyka kongresu jest poważna i trudna. Mówimy o zdrowiu fizycznym, ale też o tym zdrowiu naszym ukrytym – psychicznym.

W przyszłym roku z okazji marcowego święta wszystkich pań Ostródzka Rada Kobiet planuje zorganizować m.in. pierwszą miejską galę kobiet oraz wybrać Ostródziankę Roku.

Będziemy Was informować o kolejnych inicjatywach i poczynaniach Ostródzkiej Rady Kobiet.

REKLAMA