Ludzie

POLICJANCI Z OSTRÓDY SPOTKALI SIĘ Z UCZNIAMI ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH ORAZ SP W SZYLDAKU

REKLAMA

Ostródzcy policjanci w ramach działań profilaktycznych regularnie spotykają się z młodzieżą szkolną z naszego powiatu i rozmawiają z nimi na temat m.in odpowiedzialności karnej nieletnich czy szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W minionym tygodniu funkcjonariusze ostródzkiej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie oraz z ich młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku.

Podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie, policjant ostródzkiej komendy rozmawiał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariusz przypominał młodzieży o tym, jakie prawa mają piesi oraz o tym jak należy się zachowywać, aby uniknąć negatywnych w skutkach zdarzeń w ruchu drogowym.

W czwartek ostródzką komendę odwiedzili uczniowie 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej w Szyldaku. Podczas tego spotkania policjanci rozmawiali z młodzieżą głównie o służbie w policji o odpowiedzialności karnej nieletnich oraz o bezpieczeństwie. Specjalistka działu kadr z ostródzkiej komendy przedstawiła uczniom poszczególne etapy rekrutacji, opisując dokładnie na czym polegają i jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do służby.

Policjanci obecni na spotkaniach opowiadali o swoich doświadczeniach i o tym na czym polega praca jaką wykonują oraz jakie są ich zadania służbowe.

REKLAMA