Ludzie

RAJD I ZBIÓRKA DLA CHOREGO 10-LETNIEGO IGORA Z PIETRZWAŁDU. MOŻNA POMÓC

Prawie 10-letni Igor Szypczyński z Pietrzwałdu od urodzenia zmaga się z chorobą. Urodził się z zespołem wad wrodzonych.  Wciąż trwa diagnostyka, bo badania nie dają jednoznacznych wyników. Potrzebne jest jeszcze jedno badanie, które bym może da szansę, by dowiedzieć się z czym Igor musi walczyć. Niestety badanie jest płatne.

Rodzice Igora założyli zbiórkę na siepomaga, Jednocześnie jutro Pan Piotr Dobies rusza na rajd rowerowy dla Igorka, do którego każdy może się dołączyć. Dodatkową motywacją jest fakt, że jak zapowiedział Pan Piotr, za każde 10 zł wpłacone na zbiórkę przejedzie 1 kilometr dla Igorka. Szczegóły poniżej

Na stronie siepomaga możemy przeczytać:

Kiedy spodziewasz się dziecka boisz się nawet myśleć, że coś może pójść inaczej niż planowałeś. Przecież chcesz mu pokazać cały świat! 

W dniu urodzin Igora wiedzieliśmy już, że musimy zweryfikować nasze plany. Synek urodził się z zespołem wad wrodzonych. Mimo, że Igor ma już prawie 10 lat, do dziś prowadzona jest diagnostyka. Badania nie dają jednoznacznych wyników. Ostatnio usłyszeliśmy, że została jeszcze jedna szansa, żeby dowiedzieć się z czym musimy walczyć. Musimy przeprowadzić bardzo szczegółowe badanie genetyczne WES.

Czas nie działa na naszą korzyść… Choroba syna postępuje. Igor zmaga się z padaczką lekooporną, małogłowiem i upośledzeniem, które postępuje. Do tego dołączyła skolioza, przykurcze, wiotkość mięśniowa, niedorozwój płciowy oraz szereg innych wad, z którymi walczymy codziennie.

Każda, nawet drobna infekcja jest dla Igora poważnym zagrożeniem. Często choruje na zapalenie oskrzeli lub płuc, które przechodzi znacznie trudniej niż rówieśnicy.

Nie jesteśmy w stanie sami sfinansować przeprowadzenia badań. Żeby walczyć musimy poznać naszego przeciwnika! 

Stawką jest przyszłość naszego dziecka.

Proszę, pomóż nam…

Oto link do zbiórki dla Igora:  https://www.siepomaga.pl/igor-szypczynski

To jednak nie wszystko. Pan Piotr Dobies już jutro wyrusza na rajd rowerowy na trasie Reszki -Ostróda -Milomłyn -Liwa -Samborowo- Reszki. 

Jak zapowiedział, za każde 10 zł wpłaty zrobi 1 kilometr na rzecz Igora. Start o godzinie 11:00 w koło kościoła w Reszkach.

Na starcie albo po drodze można się do Pana Piotra na rowerze dołączyć. Planowy wyjazd spod Molo w Ostródzie o godzinie 12:00 – tempo rekreacyjne.

REKLAMA