Ludzie

“ŚNIADANIE DAJE MOC” – OGÓLNOPOLSKA AKCJA W WYKONANIU OSTRÓDZKICH DZIECI

REKLAMA

8. listopada 2019 r. uczniowie klasy IIIa oraz grupa „EKOLUDKI” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostródzie, pod kierunkiem Marzeny Maniak i Aliny Rogowskiej przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Ideą akcji było zachęcenie dzieci do codziennego zjadania smacznego i pożywnego śniadania, które daje siłę i energię na cały dzień. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. W przygotowaniach dzielnych dzieciaków wspierali rodzice. Dzięki nim na szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki oraz warzywa i owoce. Nie zabrakło również zdrowej wody mineralnej. Dzieci, przy aktywnym udziale wychowawców, przygotowały pyszne, kolorowe, zdrowe kanapki.

Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia stał się dla dzieci nie tylko okazją do nauki, ale też wspaniałą zabawą. Akcja dała dzieciom szansę na integrację grup, zwiększenie świadomości na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

REKLAMA

REKLAMA