Ludzie

SPOTKANIE UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LIPOWIE Z OSTRÓDZKIMI POLICJANTAMI

REKLAMA

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie. Młodzież, która przyjechała do komendy zastanawia się nad własną ścieżką kariery i rozważa możliwość wstąpienia w szeregi służb mundurowych.

Spotkania z uczniami szkół na stałe wpisały się w kalendarz spotkań profilaktycznych ostródzkich policjantów. Każde przedsięwzięcie i spotkanie jest doskonałą okazją do tego aby porozmawiać również o bezpieczeństwie i odpowiedzieć na pytania nurtujące młode pokolenia.

W miniony wtorek ostródzką komendę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie razem ze swoimi opiekunami. Policjanci rozmawiali z młodzieżą przede wszystkim o zawodzie policjanta. Nie zabrakło również zagadnień z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich oraz pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji do służby w naszej formacji. Specjalistka działu kadr z ostródzkiej komendy przedstawiła uczniom poszczególne etapy rekrutacji, opisując dokładnie na czym polegają i jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do służby.

Policjanci obecni na spotkaniach opowiadali o swoich doświadczeniach i o tym na czym polega praca jaką wykonują oraz jakie są ich zadania służbowe.

Podczas wizyty uczniowie zwiedzili również ostródzką komendę aby przyjrzeć się codziennej pracy policjantów.

źródło: KPP Ostróda

REKLAMA