Ludzie

MORĄŻANIE TRADYCYJNIE ŚWIĘTOWALI NA BIEGOWO

Morąscy biegacze tradycyjnie na biegowo świętowali rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystartowali w Biegach Niepodległości w Morągu, Olsztynie, Elblągu oraz Gdyni.

Członkowie Morąskiego Stowarzyszenia Biegowego „Finisz Morąg” świętowanie rozpoczęli już w niedzielę, 10 listopada, organizując w Morągu IV Nocny Bieg Niepodległości. Głównym celem imprezy było uczczenie 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz popularyzacja biegania i zdrowego trybu życia.

Na wspólne świętowanie do parku miejskiego, bowiem tam znajdowała się trasa o symbolicznej długości 1918 metrów, przybyło ok. 130 osób. Oficjalne otwarcie biegu dokonał prezes MSB Finisz Morąg, Tomasz Orłowski. Chwilę przed startem biegacze odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, po czym z uśmiechami na twarzy oraz z biało-czerwonymi flagami i pochodniami ruszyli na trasę. Na linii mety czekały na uczestników piękne pamiątkowe medale.

W dniu rocznicy na III Olsztyński Bieg Niepodległości wybrali się Marek Brojek, Dawid Możejko i Marek Możejko. Świetny wynik uzyskał Marek Brojek, który na dystansie 10 km z wynikiem 37:16 zajął 3 miejsce oraz okazał się najlepszy w kategorii służb mundurowych. Natomiast w biegu na 5 km świetnie spisał się Dawid Możejko, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej.

Na linii startu VI Elbląskiego Biegu Niepodległości stanęli Marcin Gomulski, Tomasz Schoenrock, Kamil Kaczyński, Michał Przybyłek oraz Longin Ducher. Z trasą o długości 10 km rewelacyjnie poradził sobie Marcin Gomulski. Uzyskując wynik 38:04, uplasował się na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz okazał się 4 zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej.

Z trasą Gdyńskiego Biegu Niepodległości o długości 10 km postanowiło zmierzyć się ok. 4 tys. osób, a wśród nich siedmioosobowa reprezentacja morąskiego Finiszu: Paulina Orłowska, Sylwia Woronecka, Tomasz Orłowski, Kamil Paszko, Mateusz Cybulski, Kornel Suchocki oraz Marcin Szymkowiak.

IV Morąski Bieg Niepodległości oraz wyjazd na Bieg Niepodległości w Gdyni był współfinansowany z budżetu Gminy Morąg.

REKLAMA