Ludzie

„TO BYŁ BAL, PIĘKNY BAL” – STUDNIÓWKA W “BAŻYNIAKU”

REKLAMA

“Minęła studniówka (…)” – nucą z pewnością uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, którzy wspólnie z gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi bawili się w Hotelu Zamek Karnity.

Bal tradycyjnie rozpoczęto Polonezem (przygotowanie p. E. Damasiewicz – Szymańska) , tańcem pełnym fantazji, podczas którego uczniowie budzili podziw, radość i dumę nauczycieli i rodziców. Wspaniałe kreacje, piękny wystrój sali, odświętny nastrój dodatkowo podkreślały wyjątkowość tego wieczoru.

Prowadzący część oficjalną Weronika Kuc i Paweł Sobotka serdecznie powitali Starostę Powiatu Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego, Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego Dariusza Bujaka, Wicedyrektor Wandę Zdanowicz, grono pedagogiczne, zaproszonych gości i rodziców. Była to doskonała okazja do podziękowań dla wychowawców i nauczycieli za codzienny trud wpajania drogocennej wiedzy oraz towarzyszenie w trudnym procesie wkraczania w dorosłe życie. Wyrazem tych podziękowań była piosenka „To, co mam” w niezwykle wzruszającym wykonaniu uczennicy Magdaleny Bagińskiej.

Podczas tego wieczoru nie mogło również zabraknąć podziękowań dla rodziców za ich codzienne wsparcie, opiekę i bezwarunkową miłość, ale również za organizację tego pięknego balu. Życzenia maturzystom złożył Starosta Andrzej Wiczkowski oraz w imieniu całego grona pedagogicznego Dyrektor Dariusz Bujak.

Podczas studniówki uczniowie kl. 3b zapewnili wszystkim nie lada niespodziankę. Przygotowali konkurs wiedzy o życiu ostródzkiego Liceum. Drużyna uczniów rywalizowała w nim z drużyną nauczycieli.
Bal uświetnił występ przybyłych do Karnit specjalnych gości, gwiazd muzyki światowej , na czele z bijącym rekordy popularności „Bażyniak Belfer Band” .

Prawie trzy lata spędzone w murach Liceum minęły zadziwiająco szybko. Z pewnością zapiszą się dobrze nie tylko w pamięci, ale i sercach przyszłych absolwentów.

Grono pedagogiczne życzy uczniom bardzo wysokich wyników z egzaminu maturalnego, które pozwolą kontynuować naukę na wybranych uczelniach i realizację ich marzeń.

Tekst:Wioletta Ewartowska, Iwona Gesek; foto: Wioletta Ewartowska

REKLAMA