Ludzie

UCZNIOWIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO NR I W OSTRÓDZIE NA WYCIECZCE W TORUNIU

REKLAMA

W piątek 27. października, klasy 1Ag i 1Ap z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostródzie pojechały na jednodniową wycieczkę do Torunia. Autokar wyjechał z Ostródy o godzinie 7:00.

Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego UMK w Piwnicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć teleskopy z lat 40.,50. i 60. XX wieku oraz dowiedzieć się jak kiedyś nimi pracowano. Ponadto przewodnik opowiedział im na czym dzisiaj polega praca w obserwatorium.

Drugim punktem wycieczki były zajęcia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Fizyki, które rozpoczęły się o 13:00. Tematem wykładu był „Wodór i inne stany skupienia”. Prowadzący pokazywali mnóstwo ciekawych doświadczeń nawiązujących do tematu zajęć. Po zakończeniu lekcji był obiad na Starówce. Około godziny 16:00 uczniowie wyruszyli w drogę powrotną, a w Ostródzie zameldowali się o godzinie 19:00.

Sami uczestnicy uważają, że była to udana wycieczka. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy z zakresu fizyki, które mogą im się przydać na lekcjach, a dodatkowo miło spędzili czas ze swoją nową klasą. Bardzo podobały im się zajęcia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika i na pewno, chętnie wzięliby w nich udział jeszcze raz.

A oto krótka galeria zdjęć z opisywanej wycieczki:

opracowała: Julia Turulska, kl. 1Ag

 

REKLAMA

REKLAMA