Ludzie

WĘDZONKA MIŁOMŁYŃSKA Z WYRÓŻNIENIEM NA TARGACH W POZNANIU

REKLAMA

Kolejny ogólnopolski sukces lokalnego przedsiębiorstwa z powiatu ostródzkiego. Na targach “Smaki Regionów” w Poznaniu zaprezentowała się firma „Flis-Pol” z Miłomłyna, specjalizująca się w przetwórstwie wędliniarskim. Nie obyło się też bez nagród.

Jeszcze niedawno pisaliśmy o Kole Gospodyń Wiejskich “Luba” z Lubajn, które to zajęły kapitalne, trzecie miejsce w konkursie “Bitwa Regionów” podczas poznańskich targów.

Tym razem, na tej samej imprezie, zaprezentowali się wytwórcy tradycyjnych produktów: aromatycznych wędlin, wyśmienitych serów, regionalnych miodów, naturalnego pieczywa, naturalnych soków czy olejów tłoczonych na zimno. Na imprezie nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego regionu. Na stoisku województwa warmińsko-mazurskiego królowały produkty z ryb, wędlin, regionalne miody, sery, piwa i zioła. Powiat Ostródzki reprezentowany był przez firmę FlisPol z Miłomłyna, która to zdobyła “Złoty Medal Targów” za swój wyrób pod nazwą “Wędzonka miłomłyńska”.

Takie lokalne sukcesy bardzo cieszą i pokazują jak bogaty jakościowo jest nasz region. Trzeba być dumnym, że lokalni przedsiębiorcy kultywują tradycję pysznego, zdrowego jedzenia, które można z zaszczytem zaprezentować całej Polsce.

źródło: warmia.mazury.pl

EM

REKLAMA

REKLAMA