Ludzie

WIECZOREM I W NOCY W POWIECIE OSTRÓDZKIM MOŻLIWE BURZE I INTENSYWNY DESZCZ

burza

Zarówno Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jak i nasz ekspert od burz Arkadiusz Drozd przewidują spore prawdopodobieństwo na wystąpienie dzisiejszego wieczora i w nocy burz oraz obfitych opadów deszczu połączonych z silnym wiatrem.

Jak informuje Arkadiusz Drozd, który śledzi zagadnienia związane z pogoda i burzami, podczas obserwacji najnowszych aktualizacji modeli numerycznych nie da się wykluczyć wystąpienia burz.

Zjawiska te będą przemieszczać się wolno dlatego głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, w trakcie których może spaść do 15 mm. Powieje także silniejszy wiatr do 70 km/h. Ze względu  na bardzo wysoką położoną izotermę zero do 3500-4000 metrów opady gradu są mało prawdopodobne, chociaż ich wystąpienie istnieje… Szansa na powstanie burz to 30-40%. Burze oraz zjawiska im towarzyszące spodziewane są głównie wieczorem i w pierwszej części nocy….

Należy pamiętać, że prognozując tego typu zjawiska na tak małym obszarze istnieje spore prawdopodobieństwo, że wystąpią 20-40 km od naszego powiatu i/lub miasta Ostróda 🙂

Także IMGW rzewiduje burze z szansą na nie nawet do 80%. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

REKLAMA