Ludzie

ZOSTAŁY OSTATNIE WOLNE MIEJSCA W SZKÓŁCE NAUKI PŁYWANIA – ŚPIESZCIE SIĘ Z ZAPISEM!

REKLAMA

Jeśli chcielibyście zapisać siebie albo swoje pociechy do szkółki nauki pływania, która rozpoczyna właśnie działalność na ostródzkim basenie, musicie się pośpieszyć. Zostały już ostatnie wolne miejsca, a osoby, które zapisują chętnych mają pełne ręce roboty!

Zainteresowanie powstającą szkółką przeszło najśmielsze oczekiwania. Zostało już niewiele wolnych miejsc i terminów. Jeśli ktoś z Was chciałby jeszcze się zapisać, może to zrobić dziś do 21:00 lub od jutra na recepcji w godzinach pracy basenu – oczywiście, jeśli zostaną jeszcze jakieś wolne miejsca!

Podpisano już ponad 200 umów. Na termin wtorkowy już nie ma miejsc, zostało ich zaledwie kilka na sobotę i kilkadziesiąt na niedzielę, Dlatego warto się pośpieszyć z decyzją, bo pierwsze zajęcia ruszają już w sobotę 8 lutego.

Czego będzie można nauczyć się na zajęciach?

Uczestnicy, oprócz nauki pływania, poprawią także  poszczególne cechy motoryczne ze zwróceniem szczególnej uwagi na mobilność układu kostno-mięśniowego,  szczególnie w okolicach łopatki i bioder. Wzmocniona zostanie także siła poszczególnych mięśni ze szczególnym zwróceniem uwagi na gorset mięśni kręgosłupa. Ma to służyć zapobieganiu takim chorobom jak skolioza, kifoza, dyskopatie. Dzięki ćwiczeniom nastąpi także zwiększenie wydolności układu krążeniowo-oddechowego.

Duży nacisk zostanie położony na ratownictwo, zarówno dla potrzeb własnych jak i innych osób oraz naukę pływania pod wodą. Umożliwi to w przyszłości  chętnym uzyskanie zawodowego tytułu.

Zaplanowano omawianie poszczególnych etapów zakładanego celu z uczestnikami oraz ćwiczenia przygotowujące do treningu: rozgrzewkę, mobilność, ćwiczenia startów, nawrotów, skoków, rożnych technik pływackich. Nie zabraknie także gier i zabaw oraz wykładów praktycznych omawiających zachowania i zagrożenia na jeziorach.

Jak podkreśla koordynator projektu Piotr Joniec: Chcemy zwrócić uwagę także na sferę psychiczną ćwiczącego przez wyrabianie takich cech, jak: odwaga, zdyscyplinowanie, systematyczność, pracowitość i samodzielność.

Na 2 grupy, liczące maksymalnie w sumie 16 osób przypadać będzie minimum 3-4 instruktorów, w tym zawodnik (od techniki) z 8 letnim stażem .

Zapraszamy do zapisów.

REKLAMA