Ludzie

ZAWODY TAKTYCZNO – STRZELECKIE O PUCHAR KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI

Na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie odbyły się Nocne Zimowe Zawody Taktyczno – Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie. Najlepszym strzelcem w tej edycji okazał się st. asp. Rafał Wojciechowski. Zawody były nie tylko okazją do spotkania w koleżeńskiej i sportowej atmosferze, ale także sposobnością do doskonalenia swoich umiejętności przez funkcjonariuszy.

Wczoraj, 14 stycznia na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie odbyły się Zimowe Nocne Zawody Taktyczno – Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie. W zawodach wzięli udział policjanci wszystkich komórek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Podstawowym celem spotkania było nie tylko doskonalenie umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy, lecz również popularyzacja strzelectwa, wymiana doświadczeń i integracja środowiska policyjnego.

Podczas zawodów funkcjonariusze strzelali ze swojej broni osobistej, na dystansie 20 metrów, w postawie stojącej, do tarczy sportowej TS-9.

Najlepszym strzelcem okazał się st. asp. Rafał Wojciechowski z Wydziału Kryminalnego ostródzkiej komendy. Tuż za nim uplasował się jego wydziałowy kolega st. sierż. Mateusz Szcześniak. Trzecie miejsce zajął mł. asp. Michał Rozendalski- ostródzki dzielnicowy.

Zawody poprzedzone były treningiem strzeleckim polegającym na dynamicznym wyjściu z pojazdu, oddaniu strzałów do celu z pistoletu maszynowego Glauberyt, następnie podejściu bliżej celu i oddaniu strzałów z broni osobistej.

Policjant na każdym stanowisku służbowym musi umieć skutecznie strzelać bez względu na warunki zewnętrzne. Dlatego ćwiczenia strzeleckie organizowane w KPP Ostróda są nie tylko przy pięknym letnim słońcu ale także w zimie i nocą. Treningi takie mają za zadanie podnosić i utrzymywać umiejętności policjantów na wysokim poziomie technicznym.

źródło: KPP Ostróda

zdjęcie: pixabay.com

REKLAMA