Ludzie

ZNIKNĘŁY ŚMIETNIKI PRZY DROGACH POWIATOWYCH W OSTRÓDZIE – INFORMACJA MIASTA

Wielu mieszkańców Ostródy jest zbulwersowanych zniknięciem śmietników z Dróg Powiatowych w Ostródzie i zastanawia się, co jest tego przyczyną. Związane jest to ze zmianą zarządcy dróg powiatowych. O tym fakcie informowaliśmy Was wcześniej tutaj: OD 1 STYCZNIA ZA PORZĄDEK I ODŚNIEŻANIE CZĘŚCI ULIC W OSTRÓDZIE ODPOWIADA POWIAT. .

Dziś w sprawie zniknięcia śmietników przy tych drogach Miasto Ostróda wydało informację, w której możemy przeczytać:.

Koniec starego i początek nowego roku przyniósł kilka istotnych zmian w organizacji życia publicznego w Ostródzie. Jedną z nich jest zmiana samorządu odpowiedzialnego m.in. za utrzymanie czystości i infrastruktury zarówno na samych drogach, jak i przylegających do nich chodnikach. Wcześniej za drogi powiatowe w Ostródzie, w tym za czystość i kosze na śmieci, odpowiadało Miasto. Od roku 2020 odpowiada Powiat, a dokładnie Zarząd Dróg Powiatowych.

Zmiana spowodowała, że z ulic Ostródy zniknęło 250 śmietników. Powoduje to niepotrzebny bałagan i wpływa na estetykę miasta. Pomimo deklaracji Miasta o gotowości nieodpłatnego pozostawienia śmietników, decyzją Zarządu Dróg Powiatowych musieliśmy je usunąć. Śmietniki miejskie stałyby na drogach Powiatu, więc Powiat musiałby je obsługiwać i wywozić śmieci.

Problem znamy i pracujemy nad jego pilnym rozwiązaniem.

Jednocześnie informujemy, że wszelkie uwagi w tym zakresie można kierować do Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie – telefon 89 646 24 14.

REKLAMA