Ludzie

MAZURY ZACHODNIE Z NOMINACJĄ DO NAGRODY “POLSKA MARKA TURYSTYCZNA”

To wyróżnienie dla najlepiej zarządzanych regionów turystycznych. Do pierwszej edycji tego projektu aplikowało aż 117 podmiotów, spośród których ten zaszczytny tytuł przypadł zaledwie 5 laureatom i 6 kandydatom. Ceremonii dokonał minister sportu i turystyki – Witold Bańka oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Reklama

W Warszawie, w Reducie Banku Polskiego, po raz pierwszy w historii przyznano prestiżowe tytuły „Polska Marka Turystyczna” i ogłoszono nominacje kolejnych aspirantów do tego tytułu, wśród których znalazły się Mazury Zachodnie.

Celem projektu “Polskie Marki Turystyczne” jest właśnie podtrzymanie tego wzrostowego trendu poprzez wzmacnianie współpracy w zakresie turystyki na poziomie lokalnym. Cała akcja to odpowiedź na szybko zmieniające się zwyczaje turystów i trendy w branży. Ma ona wspierać rozwój tzw. regionów turystycznych oraz lokalnych marek, które będą zachęcały ludzi do odwiedzania danych miejsc i pozostawania w nich jak najdłużej.

Mazury Zachodnie to destynacja turystyczna zarządzana przez Zachodniomazurską Lokalną Organizację Turystyczną z siedzibą w Ostródzie, pretendująca do roli markowego obszaru z bardzo bogatym potencjałem naturalnych i kulturowych atrakcji turystycznych oraz różnorodną i kwalifikowaną infrastrukturą i bazą usług turystycznych.

Certyfikat Kandydata do tytułu „Polska Marka Turystyczna” odebrali: Dyrektorka Biura ZLOT – Marlena Rogowska i Członek Zarządu ZLOT – Henryk Kropidłowski.

źródło: Powiat Ostróda

Info.: H. Kropidłowski
Foto: M. Rogowska i H. Kropidłowski

EM