Miasto Ostróda sprzedaje atrakcyjną działkę przy dawnej ekspresówce. Na komisjach Rady Miejskiej w Ostródzie procedowane jest zezwolenie burmistrzowi Rafałowi Dąbrowskiemu uruchomienia procedury zbycia majątku miejskiego. Chodzi o działkę zlokalizowaną przy Szosie Elbląskiej. Teren miał być przedmiotem zamiany, ale ostatecznie zdecydowano się na sprzedaż.
Miasto Ostróda sprzedaje atrakcyjną działkę przy dawnej ekspresówce!
Wspomniana działka przy Szosie Elbląskiej ma numer ewidencyjny 18/4. Jej powierzchnia to 0,1822 ha. W poprzedniej kadencji samorządu teren miał być przedmiotem zamiany. W zamian za działkę jeden z ostródzkich przedsiębiorców prowadzących Centrum Ogrodnicze chciał przekazać miastu teren przy ulicy Osiedlowej. Wówczas władze miasta miały wykorzystać wspominany teren pod rozbudowę cmentarza przy ulicy Spokojnej. Do zamiany jednak nigdy nie doszło. Teraz temat powrócił, ale jako możliwość sprzedaży.
To teren obok Centrum Ogrodniczego przy Szosie Elbląskiej. Działka jest zabudowana budynkiem gospodarczym. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren przewidziano pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Urzędnicy wycenili teren na 383 200 złotych. Głosowanie nad wyrażaniem zgody na sprzedaż odbędzie się podczas środowej sesji rady miasta – LINK. Jeśli to będzie pozytywne, wówczas burmistrz Rafał Dąbrowski będzie mógł przystąpić do procedury sprzedażowej. Na miejskiej komisji zastępca burmistrza Jolanta Gadomska poinformowała, że działkę chce kupić właściciel sąsiedniego Centrum Ogrodniczego.

