Szykuje się duża inwestycja związana z modernizacją sieci ciepłowniczej w Ostródzie. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) otrzymało właśnie dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączna kwota dofinansowania to aż 2 mln 385 tys. zł netto, przy całkowitej wartości projektu na poziomie 3 mln 531 tys. zł netto.
Dzięki tym środkom mieszkańców czeka gruntowna modernizacja i rozbudowa sieci. Inwestycja obejmie przebudowę istniejącej infrastruktury przy ulicy Demokracji oraz budowę nowej sieci ciepłowniczej na terenie tzw. „czerwonych” koszar. Ważnym punktem projektu jest przebudowa sieci doprowadzającej ciepło do budynków przy ul. Grunwaldzkiej 22A, 24 i 26, a także Kopernika 18 i 20.
W związku z likwidacją starego grupowego węzła ciepłowniczego, zostanie zbudowana nowa sieć wraz z indywidualnymi węzłami dla mieszkańców ulicy Jaracza – numery 6A, 14A, 16, 11A, 24 i 26A.
Prace mają ruszyć już w II kwartale 2025 roku. Realizacja tej inwestycji wpłynie nie tylko na poprawę komfortu cieplnego mieszkańców, ale przede wszystkim zwiększy efektywność energetyczną miasta oraz pozytywnie wpłynie na środowisko.
- Dom Harcerza w Ostródzie będzie sprzedany. Zlecono wycenę!
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko

