Ludzie

NADCIĄGA “BESTIA ZE WSCHODU”! ZIMNIEJ TAKŻE W POWIECIE OSTRÓDZKIM – SZCZEGÓŁY

Od około dwóch tygodni słyszymy o nadciagającej “Bestii ze Wschodu”. Synoptycy potwierdzają, ze nadchodzi ochłodzenie. Na wschodnio-północnych krańcach województwa warmińsko mazurskiego temperatura spadnie do -17 stopni. U nas trochę cieplej. Najzimniej w Ostródzie i okolicach powinno być w sobotę, ale, biorąc pod uwagę, ze przecież mamy zimę, nie będzie tak źle.

REKLAMAJak wynika z prognoz, w Ostródzie i powiecie ostródzkim chłodniej zrobi się już w czwartek. W ciągu dnia temperatura zacznie spadać. Rano będziemy mieli około 4 stopnie poniżej zera, wieczorem -6, a w nocy temperatura spadnie do -9.

Następnego dnia, w piątek w Ostródzie Morągu czy Grunwaldzie rano będzie jeszcze zimniej od -8 do -10 stopni, w nocy z piątku na sobotę -12. W sobotę temperatura będzie się utrzymywać na poziomie -8 – -10 stopni. Zapowiada się, ze najzimniej będzie w okolicach Łukty, gdzie temperatura w sobotę spadnie nawet do -12. Na szczęście nie powinno być dużego wiatru, więc temperatura odczuwalna będzie podobna.

REKLAMAW niedziele odrobinę cieplej – około -6 w Ostródzie, -8 w Morągu do -10 w Łukcie i temperatura zacznie powoli rosnąć. Na początku przyszłego tygodnia temperatura wróci do wartości nawet powyżej zera.

Przez cały ten okres zapowiadane są niewielkie opady śniegu.

Jak wynika z prognoz długoterminowych – następny weekend – 23 i 24 stycznia znów będzie chłodniejszy, ze średnimi dziennymi temperaturami w granicach -4 stopnie, co oznacza, że w ciągu dnia będzie momentami chłodniej. Następnie znów pojawią się temperatury dodatnie, nawet do 3-4 stopni powyżej zera.