To inwestycja w przyszłość. Na terenie żłobka miejskiego przy ulicy Chrobrego w Ostródzie powstanie nowy – aktywny plac zabaw. Placówka otrzymała rządową dotację na budowę. To 300 tysięcy złotych. Wkład miasta to zaledwie 6 tysięcy złotych.
Dotacja pochodzi z programu „Aktywne Place Zabaw 2025”, który realizuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W skali kraju zaplanowano na ten cel 60 milionów złotych. Kawałek tego tortu, bo 300 tysięcy złotych trafi do Ostródy. Przy żłobku miejskim przy ulicy Chrobrego zostanie zagospodarowany poniższy teren. Co prawda są tam już zabawki dla dzieci. Po tej inwestycji to miejsce zyska jednak dużo więcej. Znajdą się tam zabawki multi sensoryczne, które oprócz sprawności fizycznej będą ćwiczyć też małą motorykę czy rozpoznawanie faktur u ostródzian. Prace przy budowie placu zabaw zostaną zrealizowane w tym roku. Miejsce to będzie dostępne wyłącznie dla dzieci uczęszczających do miejskiego żłobka.

W naszym województwie 22 placówki otrzymały rządowe wsparcie na budowę placów zabaw przy żłobkach w ramach programu Aktywne Place Zabaw.
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać

- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!

- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!

- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!

- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację

- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)

- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko

- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy





