Apelujemy o rozwagę i ostrożność w podejmowaniu decyzji finansowych, szczególnie w odpowiedzi na reklamy obiecujące szybki i łatwy zarobek na inwestycjach w złoto, ropę czy inne produkty finansowe. Niestety, za takimi ofertami często kryją się oszuści, którzy wykorzystują zaufanie i brak doświadczenia swoich ofiar. W taki właśnie sposób mieszkanka Ostródy straciła 50 tysięcy złotych.
50 tysięcy złotych
Wczoraj (11.04) do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zgłosiła się 77-letnia mieszkanka Ostródy, która złożyła zawiadomienie o oszustwie na swoją szkodę. Kobieta kilka dni wcześniej znalazła w Internecie ogłoszenie o szybkim zarobku pieniędzy poprzez inwestowanie ich na giełdzie złota. Zostawiła pod ogłoszeniem swój numer telefonu i oszuści niebawem się z nią kontaktowali. 77-latka nieświadoma niczego, przekazywała oszustom kolejne przelewy. Za namową ich zaciągnęła również kredyt i usiłowała pożyczyć pieniądze od członka swojej rodziny i dopiero on zaintrygowany poczynaniami kobiety otworzył jej oczy i przekonał, że to oszustwo. W wyniku manipulacji 77-latka straciła 50 tysięcy złotych.
Pamiętaj, oszuści stosują różne metody. Skontaktuj się z najbliższymi lub z policją, aby nie dać się oszukać.
O innych metodach oszustów pisaliśmy: zobacz artykuł
Ostrożność przede wszystkim
Pamiętajmy, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, a obietnice gwarantowanego mi szybkiego zysku to zwykle znak ostrzegawczy przed oszustami. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, dokładnie zweryfikuj wiarygodność firmy oferującej inwestycje i skonsultuj się z ekspertami. Poszukaj informacji w internecie albo skontaktuj się z biurami maklerskimi. Porozmawiaj też ze znajomymi albo członkami swojej rodziny.
Zbyt piękne, aby były prawdziwe
Nie pozwól, aby ciężko zarobione oszczędności padły ofiarą nieuczciwych praktyk. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo finansowe i nie dajmy się zwieść reklamom, które wydają się zbyt piękne, by mogły być prawdziwe. Może gdyby poszkodowana przez chwilę się nad tym zastanowiła, wówczas by nie straciła 50 tysięcy złotych.
Źródło: KPP Ostróda
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy
- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!
- Adam Karczewski zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym — Prowadź Nas Święty Janie Pawle II
- Plaże w Ostródzie. Ratownicy będą od 27 czerwca

