Smutne wiadomości dotarły do naszej redakcji. Nie żyje Marek Skaskiewicz – aktywista społeczny, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA”. Samorządowiec – radny Rady Miasta w Ostródzie. Prywatnie pracownik Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.
Marek Skaskiewicz – Zawsze otwarty na dialog
Marek Skaskiewicz zmarł w wieku 69 lat (10.07.1956-02.09.2025). Ostródzianom i mieszkańcom regionu znany jako społecznik i miejski aktywista. Prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA”. Walczył o przestrzeganie praw ludzi z niepełnosprawnościami. Na swojej stronie internetowej pisał – LINK.
Fantastyczna przygoda, którą dostałem od życia. Możliwości spotykania wspaniałych, pozytywnie „zakręconych” ludzi, którzy jak ja nie zgadzają się z otaczającą nas niewydolną, nieprzyjazną rzeczywistością i podejmują działania, by tę rzeczywistość poprawiać – tworzyć na nowo.
Ostróda poznała go też jako samorządowca. Radny Rady Miejskiej pięciu kadencji. W ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegł się o mandat radnego powiatowego w ramach „Dobra Wspólnego”. Prywatnie pracownik Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zaangażowany w budowanie sportu osób z niepełnosprawnościami.
Uroczystości pogrzebowe i pożegnanie
Pogrzeb Marka Skaskiewicza odbędzie się w sobotę, 6 września: o godz. 11:00 rozpocznie się różaniec w kościele św. Marcina przy ul. Paderewskiego 1a w Ostródzie, a o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta. W piątek, 5 września, o godz. 17:00 różaniec będzie miał miejsce w kaplicy przy ul. Drwęckiej 10. Rodzina prosi, aby zamiast kwiatów i wieńców dokonać wpłat lub dokonać wrzutki do puszki wystawionej na cmentarzu. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie Wspólnoty Wiara i Światło przy Parafii św. Franciszka z Asyżu (ul. Jagiełły 33, 14-100 Ostróda, NIP 741 19 20 444), na konto nr 17 1240 1620 1111 0000 1361 7660.
Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.

