Czwartek (05.06) na drogach powiatu ostródzkiego okazał się niebezpieczny. Doszło do kilku wypadków i kolizji. Kilka godzin zablokowana była droga wojewódzka 530. na odcinku Tabórz – Szeląg. W wyniku tego zdarzenia przewożone indyki wybiegły z ciężarówki na drogę. Przez cały dzień drogówka miała pełne ręce roboty.
Niebezpieczny czwartek na drogach powiatu ostródzkiego – podsmowanie policji.
Wczorajsze (05.06) zdarzenia na drogach powiatu ostródzkiego podsumowała Anna Karczewska, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie.
Przed godziną 11:00 na drodze wojewódzkiej 530 pomiędzy miejscowościami Tabórz-Szeląg w gminie Łukta podczas manewru wymijania pojazdu typu bus i pojazdu ciężarowego wiozącego zwierzęta doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego kierujący pojazdem ciężarowym wjechał na pobocze, stracił panowanie nad autem i doprowadził do wywrócenia się przyczepy ze zwierzętami. Pracujący na miejscu policjanci zdarzenie to zakwalifikowali jako winę obopólną. Szerokość drogi w tym miejscu nie pozwalała na swobodny manewr wymijania pomimo tego żaden z kierujących nie zatrzymał swojego pojazdu. Obydwaj kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 1100 zł i 10 punktami karnymi. Droga pomiędzy miejscowościami Tabórz – Szelag przez kilka godzin była zablokowana.
Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godziną 19:00 na drodze krajowej S7 na wysokości MOP Sople. Kierujący osobowym oplem wyjeżdżając z terenu MOP Sople nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem ciężarowym i doprowadził do zderzenia się obu pojazdów. W wyniku tego zdarzenia pasażerka opla został przetransportowana do szpitala. Na czas pracujących na miejscu służb jeden pas ruchu krajowej „siódemki” w kierunku Warszawy również był nieprzejezdny.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przed godzina 21:00 również na krajowej S7 na wysokości mostu Niepodległości. 24-letnia kierująca osobową skodą nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery energochłonne. Kobieta nie odniosła obrażeń ciała. W chwili zdarzenia była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 zł.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie
Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.
- Diabelski Młyn w Ostródzie. Miasto wydzierżawiło działkę. Znamy szczegóły!
- Dom Harcerza w Ostródzie będzie sprzedany. Zlecono wycenę!
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy
- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!

