Kronika 112

POLICYJNE PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU NA DROGACH

W długi świąteczny weekend na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W ciągu 6 dni trwania akcji “Długi Weekend- Boże Narodzenie” ostródzcy funkcjonariusze odnotowali 28 kolizji. W ich ręce trafiło czterech kierowców pod wpływem alkoholu.

REKLAMAWśród zatrzymany nietrzeźwych kierowców były dwie kobiety. Rekordzistą długiego weekendu okazała się 54-letnia kobieta, która miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kierująca prowadząc osobową toyotę uderzyła w znak drogowy znajdujący się na jednej z wysepek w Małdytach. Za popełnione przestępstwo oprócz odpowiedzialności karnej grozi jej teraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Groźnie wyglądało zdarzenie na starej „siódemce” na wysokości miejscowości Wólka Majdańska. Kierujący osobowym VW najechał na krawężnik a następnie stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Na szczęście mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń.

REKLAMAPodczas długiego weekendu policjanci skontrolowali około 800 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymali 2 kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo aktywnego zakazu sądowego i 4 kierowców nie posiadających uprawnień do kierowania. Policjanci nałożyli na kierujących ponad 70 mandatów karnych. Większość z nich dotyczyła przekroczenia prędkości.

W całym kraju w tym czasie doszło do ponad 320 wypadków, w których zginęło 37 osób, a ponad 390 zostało rannych. Podczas prowadzonych kontroli ujawnionych zostało prawie 1000 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Według wstępnych danych funkcjonariusze na Warmii i Mazurach podczas prowadzonych w trakcie działań kontroli ujawnili 37 nietrzeźwych kierujących pojazdami. W tym czasie doszło także do 13 wypadków, w których rannych zostało 17 osób. Policjanci wzywani także byli do ponad 230 kolizji drogowych.

Jak pokazują dane podsumowujące działania policjantów, ich praca nie idzie na marne, a liczba zdarzeń drogowych z roku na rok stopniowo maleje.

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl, KPP Ostróda