Inwestycje/Biznes

NOWY STERYLKOBUS NA TERENIE GMINY DĄBRÓWNO JUŻ DZIAŁA!

Nowy sterylkobus otrzymało Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt, działające na terenie Gminy Dąbrówno. Jest to drugi sterylkobus działający na terenie Polski!

REKLAMA

3 października 2020 r., przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie, Stowarzyszenie Obrona Zwierząt z Jędrzejowa przekazało w użyczenie Stowarzyszeniu Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt nowy Sterylkobus z wyposażeniem. Po gruntownym przeszkoleniu obdarowana organizacja od razu przystąpiła do działania.

4 października w Dąbrównie, przeprowadzona została pierwsza akcja kastracji mobilnych. Wykastrowano i wysterylizowano w sumie 43 zwierzęta z terenu Gminy Dąbrówno.

W akcję zaangażowano członków Stowarzyszenia Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt, członków Stowarzyszenia Obrona Zwierząt, lekarzy z Gabinetu Weterynaryjnego doktora Mariusza Kurasa, Wolontariuszy oraz pracowników Urzędu Gminy w Dąbrownie.

Bezdomność zwierząt jest ogromnym problemem, który dzięki akcjom kastracji i sterylizacji zwierząt można zminimalizować. Gmina Dąbrówno zachęcamy wszystkie Gminy do współpracy w ramach programu “nadjeżdża sterylkobus, mobilna sterylizacja psów i kotów”.

Źródło: Gmina Dąbrowno