Site icon Nasz Głos Ostróda

Ostróda gra z WOŚP — zobacz finał sprzed 20 lat!

Ostróda gra z WOŚP — zobacz finał sprzed 20 lat!

Autor: migi

Już w niedzielę Finał WOŚP. Setki wolontariuszy z kolorowymi, kartonowymi puszkami wyjdzie na ulice Ostródy kwestować. Sprawdziliśmy ile i co przez te ponad 30 lat grania orkiestry trafiło do Ostródy.

Ostróda gra z WOŚP — zobacz finał sprzed 20 lat!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wydarzenie, na które większość Polaków czeka z niecierpliwością przez cały rok. Przed nami już 34. odsłona tego swojego rodzaju Festiwalu Pomagania, czy jak kto woli Pospolitego Ruszenia i Wielkiej Orkiestrowej Zbiórki. Corocznie dziesiątki tysięcy wolontariuszy wychodzi na całym świecie na ulicę kwestować, a zebrane pieniądze przeznaczane są na zakup sprzętu medycznego — pomagającego w leczeniu, profilaktycznego i przede wszystkim ratującego życie.

Tak wyglądał finał WOŚP w Ostródzie w 2006 roku. Autor: migi

Przez ponad 30 lat działania fundacji wymyślonej przez „dyrygenta” Jurka Owsiaka, do polskich szpitali trafiło prawie 80 tysięcy różnego rodzaju urządzeń medycznych, które kosztował niebagatelną kwotę ponad 2,3 mld złotych. Ostróda i Ostródzianie niemal od samego początku Orkiestry czynnie włącza się do grania i kwestowania na rzecz WOŚP. Jest też oczywiście beneficjentem zakupów robionych przez fundację. My zajrzeliśmy w tabele i sprawdziliśmy, co do tej pory trafiło do ostródzkich placówek służby zdrowie (i nie tylko).

Tak wyglądał finał WOŚP w Ostródzie w 2006 roku. Autor: migi

Pierwszy sprzęt do ostródzkiego szpitala został kupiony z pieniędzy już z pierwszego finału. Był to Pulsoksymetr, później był Inkubator i oczywiście urządzenia do przesiewowego badania słuchu u noworodków. „Konia z rzędem” temu rodzicowi, którego dziecko po urodzeniu nie było poddane temu badaniu. Urządzenia medyczne kupione przez WOŚP trafiły nie tylko do placówek służby zdrowia. Sprzęt z czerwonym serduszkiem jest bądź był użytkowany między innymi przez ochotnicze i państwowe straże pożarne oraz Urząd Miasta. W sumie do Ostródy ze zbiórek WOŚP trafił sprzęt o wartości ponad 1 miliona złotych, do Morąga zakupiono urządzenia za prawie 350 tysięcy złotych.

Tak wyglądał finał WOŚP w Ostródzie w 2006 roku. Autor: migi

Co Ostróda zyskała dzięki WOŚP:

Do tych placówek trafiły takie urządzenia jak: Pulsoksymetry, inkubatory, pompy infuzyjne strzykawkowe, resuscytatory, komputery, łóżka i leżanki szpitalne, aparaty lokalizacyjne, ssaki elektryczne, aparat USG, zestawy diagnostyczne, kardiomonitory i wiele wiele innych urządzeń.

Czy to dużo? Niech oceni Każdy osobiście. W „dawaniu” nie chodzi jednak o to co w zamian, nie chodzi o czerpanie korzyści czy czekaniu na rewanż. Dawanie powinno być najczystszej postaci przyjemnością i satysfakcją z dobrego uczynku i dobroci serca. SIEMA!  

Tak wyglądał finał WOŚP w Ostródzie w 2006 roku. Autor: migi

/-migi/


Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.

Exit mobile version