To dobra wiadomość dla ostródzian, którzy planują termomodernizacje swojego domu. Urząd miasta uruchomił przyjmowanie wniosków w 5. edycji ostródzkiego programu dopłat do wymiany kopciuchów. W tegorocznym naborze miasto ma pulę 67 tysięcy złotych. O te pieniądze mogą wnioskować właściciele domków jednorodzinnych, ale też wspólnoty mieszkaniowe. Miejski program może być łączony z rządowym mechanizmem „Czyste Powietrze”.
Co można sfinansować z miejskiej dotacji?
- Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej wraz z węzłem i automatyką,
- Zakup pompy ciepła,
- Zakup kotła gazowego,
- Zakup pieca na biomasę,
- Zakup pieca elektrycznego,
- Zakup pieca na ekogroszek,
- Zakup pieca na olej opałowy
We wszystkich przypadkach wnioskujący musi się pozbyć dotychczasowego – niskoemisyjnego źródła ogrzewania. Na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej możemy otrzymać 10 tysięcy złotych. W pozostałych przypadkach maksymalna kwota dotacji może wynieść 5 tysięcy złotych. Nabór wniosków trwa do 30 czerwca. Rozliczenie z przeprowadzonej inwestycji musi nastąpić do końca października.
Dotychczas w ramach ostródzkiego programu walki ze smogiem zrealizowano 4 edycje naborowe. W sumie 73 gospodarstwa domowe pozbyły się kopciuchów. Najwięcej, bo 51 było wymian na kotły gazowe. Pozostałe źródła to pojedyncze wskazania. Do miejskiej sieci ciepłowniczej z tego programu podłączono zaledwie 3 nieruchomości.
- Dom Harcerza w Ostródzie będzie sprzedany. Zlecono wycenę!

- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać

- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!

- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!

- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!

- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację

- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)

- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko





