Ronda – mają ułatwiać życie kierowcom. Mogą też stanowić ważny dla danej społeczności sposób identyfikacji. W Ostródzie tak właśnie jest. Nazwane mamy już 3 takie skrzyżowania. Niebawem tabliczki zostaną wbite przy dwóch kolejnych okrąglakach. Jakie będą widnieć na nich nazwy? To jest kwestią trwających konsultacji społecznych. Zainteresowanie jest na razie niewielkie. Czas na złożenie wniosku w ratuszu jest do soboty (31.05).
Spis treści
Ronda w Ostródzie – zainteresowanie konsultacjami społecznymi niewielkie
Burmistrz Ostródy Rafał Dąbrowski ogłosił konsultacje społeczne w sprawie nazwania dwóch rond. Chodzi o skrzyżowanie Pieniężnego z 11 Listopada, a także skrzyżowanie Olsztyńskiej Drwęckiej i Niepodległości. Do soboty (31.05) możemy zgłosić swoje propozycje nazwanie tych rond. Formularze zgłoszeniowe można pobrać w tych miejscach LINK1 LINK2. Każdy z wniosków musi być poparty podpisami co najmniej 50 mieszkańców.
Na razie zainteresowanie jest niewielkie. Mówi nam Artur Munje, naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Medialnej Urzędu Miasta Ostróda.
Na razie zainteresowanie jest niewielkie. Nie wpłynął żaden wniosek. Jedyną propozycją, która jest brana przez nas pod uwagę jest ta złożona przez Pana Tadeusza Lubaszewskiego. Wnioskodawca chce nazwać rondo u zbiegu Pieniężnego i 11 listopada imieniem księdza Jerzego Popiełuszki. Wniosek był złożony jeszcze przed rozpoczętymi konsultacjami społecznymi, ale jest kompletny i będzie ujęty w głosowaniu.
Ronda w Ostródzie – kiedy głosowanie?
Zgodnie z programem ogłoszonych konsultacji społecznych do 31 maja możemy zgłaszać propozycje. Urzędnicy mają sobie kilka dni na sprawdzenie wniosków. Od 9 do 22 czerwca będzie trwało głosowanie nad zgłoszonymi propozycjami. W tym czasie 12 czerwca odbędzie się spotkanie otwarte z wnioskodawcami i mieszkańcami zainteresowanymi głosowaniem w sali sesyjnej urzędu miasta. Początek o godzinie 16.
Jak będzie można głosować? Procedura będzie odbywać się tak jak w ubiegłorocznych konsultacjach społecznych. Wówczas wyłoniono w głosowaniu dwie nazwy rond: Reformacji, a także Weteranów Misji Pokojowych.
Zagłosować będzie można na kilka sposobów. Zachęcamy do składania ankiet w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta. Można swój głos wysłać pocztą tradycyjną, przez ePUAP, e-doręczenia. Można też podpisana i zeskanowaną ankietę przesłać emailem na adres: konsultacje@um.ostroda.pl. Mówi Jolanta Gadomska, zastępczyni burmistrza Ostródy.
Ronda w Ostródzie – zdecyduje burmistrz i radni
Po zakończonych konsultacjach społecznych raport z ich przeprowadzenia i wyniki głosowania trafią na biurko burmistrz Rafała Dąbrowskiego. To on podejmie decyzje, jakie propozycje nazw rond skieruje w odpowiednich uchwałach pod głosowanie rady miasta. Ostatecznie to 21-osobowe gremium zdecyduje czy nazwać i jak nazwać ronda u zbiegu: Pieniężnego i 11 listopada (dotychczas 1 propozycja: księdza Jerzego Popiełuszki); Drwęckiej, Olsztyńskiej i Niepodległości (dotychczas 0 propozycji).
Ronda w Ostródzie – jakie mają nazwy?
Obecnie w Ostródzie nazwane są 3 skrzyżowania z ruchem okrężnym:
- Rondo Solidarności (skrzyżowanie Jagiełły i Grunwaldzkiej)
- Rondo Weteranów Misji Pokojowych (skrzyżowanie Drwęckiej, Grunwaldzkiej, Kopernika i 1. Dywizji)
- Rondo Reformacji (skrzyżowanie Mickiewicza i Olsztyńskiej)
Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy na portal Nasz Głos Ostróda.
- Diabelski Młyn w Ostródzie. Miasto wydzierżawiło działkę. Znamy szczegóły!
- Dom Harcerza w Ostródzie będzie sprzedany. Zlecono wycenę!
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy
- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!

