Kronika 112

OSTRÓDA: TRZY ZDARZENIA NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH, CZTERY OSOBY RANNE

Tylko minionej doby doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Wszystkie te niebezpieczne sytuacje miały miejsce w rejonach przejść dla pieszych. W dwóch przypadkach zawinili kierujący w jednym pieszy, który wtargnął bez zastanowienia na jezdnię. Policjanci apelują o rozwagę zarówno do kierujących pojazdami jak i pieszych.

Reklama

Tylko dzisiejszego poranka i wczoraj doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce wczoraj około godziny 9:00 na ulicy Czarnieckiego w Ostródzie. Tam w grupę uczniów przechodzących przez pasy wjechał mężczyzna osobowym nissanem. Dwoje z dzieci trafiło do szpitala w Ostródzie na badania. 26-latek stracił swoje prawo jazdy.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszego doszło na przejściu dla pieszych w rejonie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie. Tym razem zawinił pieszy. Nastolatek wtargnął na pasy nie zwracając uwagi na to co dzieje się na jezdni. W czasie kiedy pieszy wchodził na przejście dla pieszych drogą przejeżdżał samochód marki Ford Transit i nastolatek zderzył się z lusterkiem tego auta. 15-latek trafił na obserwację do szpitala w Olsztynie. Teraz sprawą wtargnięcia nastolatka na pasy zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Dzisiaj rano około godziny 7:00 doszło z kolei do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych w Gierzwałdzie. Kierujący osobowym oplem nie zauważył przechodzącej przez pasy kobiety. Na szczęście jechał z niewielką prędkością i poszkodowana nie doznała żadnych poważniejszych obrażeń. 54-latek został ukarany 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

źródło: KPP Ostróda, red.