Sport

OSTRÓDZIANIN MARCIN OCIEPSKI I MICHAŁ KĄDZIOŁA Z MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI!

W Toruniu w upalnych warunkach kończą  się właśnie Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Świetnie w nim spisali się ostródzianin Marcin Ociepski i Michał Kądzioła, którzy wywalczyli brązowe medale!!!

Reklama

W pierwszym swoim meczu w turnieju Marcin z Michałem nie mieli większych problemów z parą Kaczmarek/Sdebel, zwyciężając 2:0 (21:17, 21:15).

W kolejnej rundzie po ciężkim boju udało się wygrać z kadrową parą Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Po pierwszym przegranym do 18-stu secie w następnym górą byli nasi zawodnicy, zwyciężając 21:17 i 15:13, zapewniając sobie jednocześnie awans do ćwierćfinału.

W nim poszło dość gładko, wygrana 2:0 w setach dwa razy 21:14 z parą braci Andrys i awans do strefy medalowej stał się faktem

W półfinale Na Marcina i Michała czekali dobrzy znajomi z III rundy czyli Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. O ile w pierwszym meczu udało się naszym zawodnikom po ciężkim meczu wygrać, to w półfinale rywale postawili jeszcze trudniejsze warunki. W pierwszym secie dość szybko odskoczyli i zwyciężyli gładko do 13. Kolejny set – po wyrównanym początku i przerwie technicznej znów Rudol z Szałankiewiczem odskoczyli na kilka punktów – 11:7. Marcin i Michał zmobilizowali się, doszli rywali na 2 punkty, jednak końcówka należała do przeciwników. Ostatecznie także drugi set padł łupem Rudola i Szałankiewicza 21:17 i to oni awansowali do finału.

W meczu o trzecie miejsce ponownie doszło do spotkania z parą, z którą udało się wygrać wcześniej czyli z braćmi Adamem i Romanem Andrysem. Do wyniku po 14:14 obydwa teamy szły punkt za punkt, później seria punktów Ociepskiego i Kądzioły i wygrana w pierwszym secie do 15.

Drugi set to najpierw kilka punktów przewagi ostródzianina i jego partnera i jest 12:9, następnie przeciwnicy doprowadzili do remisu po 14. Przy stanie 15:14 błąd sędziego – po ataku Michała Kądzioły wyraźny aut, jednak sędziowie zaliczają punkt naszym zawodnikom. Do tego doszła przerwa medyczna, gdyż Roman Andrys doznał kontuzji pleców. Po pomocy fizjoterapeuty mógł jednak grać dalej.

Końcówka, ponownie jak w pierwszym secie, należała do Marcina Ociepskiego i Michała Kądzioły i drugi set także padł ich łupem.

To ostatnie zwycięstwo oznaczało 3-cie miejsce w Polsce w siatkówce plażowej i brązowe medale!

Gratulujemy wielkiego sukcesu!!!