Ludzie

OSTRÓDZKA LODÓWKA SPOŁECZNA PO KRÓTKIEJ PRZERWIE ZNÓW DZIAŁA!

Ostródzka Lodówka Społeczna działa. Chwilowe jej zamknięcie było spowodowane obawą przed ewentualnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Potrzeby mieszkańców Ostródy są jednak tak duże, że zdecydowano o jej ponownym otwarciu.

REKLAMAJest dezynfekowana i zapełniana codziennie. Lodówka Społeczna w Ostródzie, po kilku dniach zamknięcia, ponownie została otwarta. Każdy może tam zostawić dary dla potrzebujących mieszkańców miasta.

– Musieliśmy naszą lodówkę zamknąć, wszyscy wiedzą co się dzieje w Polsce i na świecie, wirus szaleje – mówi ksiądz Wojciech Płoszek, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie. – Osób potrzebujących wsparcia jest jednak dużo, zdecydowaliśmy się więc na otwarcie naszego punktu. Wszystko jest jednak dezynfekowane, staramy się zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

Lodówka Społeczna działa i jest czynna, ale tylko w ciągu dnia. Na noc brama wejściowa jest zamknięta. Niestety stacja i wypożyczalnia sprzętu medycznego Joannitów została czasowo zamknięta. Wszystko wróci „do normy” po odwołaniu stanu epidemii.

REKLAMAmigi