Kultura

OSTRÓDZKI FACHURA OD KWARANTANNY W CENTRUM KULTURY

Julian Pawłowski – Dyrektor Centrum Kultury podłapał i zgodził się na  “genialny” pomysł, jak w czasie kwarantanny Polaków zatrzymać w domach.

REKLAMAGdy zewsząd słychać wezwania – Zostańcie w domach! postanowiono zaprosić olsztyński zespół muzyczny (skądinąd fajną kapelę) i uraczyć koncertem (bez publiczności na sali) transmitowanym w internecie wszystkich Polaków. Przeszkody nie stanowiło to, że zamknięty Amfiteatr trzeba otworzyć, zapewnić pracownika ochrony, przy koncercie pracować musi kilka osób, a po imprezie jeszcze trzeba posprzątać.

Za nic mając wezwania rządzących, wojewody czy Burmistrza – który wzywał go do odwołania koncertu, postanowiono otworzyć dla gości amfiteatr. Aż strach pomyśleć co by wymyślono na kolejne dni – gdyby policja koncertu nie przerwała? Kogo jeszcze do Ostródy zaprosiłoby Centrum Kultury, w ramach jak, o ironio tłumaczy – akcji: zostańcie w domu.

REKLAMAIdąc tokiem rozumowania dyrektora, wystarczy, że włączysz kamery i będziesz robił transmisję live, a wówczas możesz skorzystać nie tylko z Amfiteatru ale z Sali gimnastycznej czy budynku szkoły. Świetne rozwiązanie dla klubów sportowych, artystów, czy może fryzjerów i kosmetyczek?

Nie o to w czasie kwarantanny chodzi! Komunikat Burmistrza z 11 marca brzmi jednoznacznie:

– Odwołane zostają wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe realizowane przez podmioty i jednostki miejskie, czyli: Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Muzeum w Ostródzie, Centrum Kultury, w tym Miejską Bibliotekę Publiczną i Amfiteatr. Obiekty te nie będą udostępniane i wynajmowane podmiotom zewnętrznym, ani zwiedzającym.

Gdyby intencją wojewody było, który także wydał komunikat o odwoływaniu imprez, by organizować je bez udziału publiczności, w komunikacie byłoby to ujęte. Tymczasem mowa jest tylko o odwołaniu wszelkich wydarzeń.

Czy nad tym co się dzieje w Centrum Kultury jeszcze ktoś w Urzędzie Miasta panuje?