Ludzie

OSTRÓDZKIE HOTELE BĘDĄ PEŁNIĆ FUNKCJĘ IZOLATORIUM I HOTELI DLA MEDYKA

W Ostródzie, gdzie działa szpital jednoimienny do walki z koronawirusem, uruchomione zostaną 4 placówki, które będą służyć za izolatorium i hotel dla medyka. 2 ostródzkie hotele będą pełnić  funkcje izolatorium, 2 kolejne hoteli dla medyka.

Reklama

Jak poinformował nas rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, hotele są już ustalone i przygotowane. W tej chwili finalizowane są formalności.

Izolatorium to miejsce dla osób, które czekają na wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby.

Pacjenci tam izolowani będą mieć zapewnioną opiekę medyczną, zakwaterowanie i posiłki. W izolatoriach mają przebywać również osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu, aby nie narażać na zakażenie koronawirusem najbliższych.

W domach będą mogli zostać jedynie ci, którzy mieszkają sami.

Izolatoria mają znajdować się blisko szpitali jednoimiennych lub innych szpitali zakaźnych i placówek, które dysponują oddziałami zakaźnymi. To właśnie personel medyczny tych szpitali będzie opiekował się izolowanymi pacjentami. W izolatorium pobiera się także wymazy do badań na obecność koronawirusa.

Z kolei hotel dla medyka ma być wsparciem dla personelu medycznego – lekarzy, pielęgniarek, ratowników, zapewniając im bazę noclegową. To miejsce, w którym w czasie epidemii mogą oni odpocząć i zregenerować siły. Będą one przeznaczone dla pracowników szpitala zakaźnego w Ostródzie, którzy z obawy o bliskich, nie chcą przebywać z rodzinami.

UW Olsztyn, red