We wtorek (20.05) po godzinie 12 doszło do pożaru hali magazynowej w Pietrzwałdzie w gminie Ostróda. Na miejsce zadysponowano znacznie siły i środku Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
Pali się hali magazynowej – na miejscu interweniuje straż pożarna
O godzinie 12:38 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Pietrzwałd. W budynku nie ma zwierząt ani pojazdów. Hala zajęta w jednej czwartej słomą. Brak osób poszkodowanych. Działania trwają. Na miejscu 8 zastępów PSP i OSP oraz Policja. – Mówi Rafał Napiórkowski, komendant PSP w Ostródzie.
Pali się hala magazynowa – podsumowanie akcji gaśniczej.
To była mozolna i długa akcja gaśnicza. Strażacy gasili pożar hali 8 godzin! Wypalanie się pogorzeliska trwało kolejne godziny. Podsumowuje st. kpt. Łukasz Zaniewski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.
Około godziny 12:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku magazynowego w Pietrzwałdzie. Na miejsce zadysponowano 10 zastępów straży pożarnych. Pożarem objętych było kilkaset balotów słomy i około 1/3 hali, w której były składowane. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego podali 4 prądy gaśnicze i zużyli około 50 m3 wody. W wyniku działań gaśniczych około godz. 15:00 pożar był zlokalizowany (tj. nie rozprzestrzeniał się). Strażacy walczyli z pożarem do późnych godzin wieczornych (około godziny 21) a trudne do ugaszenia baloty dozorowane w ramach kontrolowanego wypalania były do blisko godz. 4:00 przez miejscowych druhów z OSP Pietrzwałd oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie
Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.
- Pożar stodoły w Mielnie w gminie Grunwald
- Nagrody w Urzędzie Miasta Ostróda w 2025 roku
- Rusza ważna inwestycja w Ostródzie. Będą utrudnienia w szkołach i przedszkolach!
- Aktualne ceny paliw w Ostródzie – 17.04.2026. Tankuj z Naszym Głosem!
- Informacja Turystyczna w Ostródzie będzie pływać
- Kolejny wypadek kolejowy w regionie
- Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Ostródzie
- Budowa Komendy Policji w Ostródzie — wmurowano akt erekcyjny
- Tragedia na torach w regionie. Wstrzymany ruch pociągów
- Fontanny w Ostródzie. Jest plan remontów
- Ostródzianie gościnni w mini siatkówkę
- Dziecko poparzone gorącym olejem — nie było dostępnych karetek!

