Ludzie

”PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH” W BAŻYNIAKU.

W ramach obchodów święta : ”Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”  tradycyjnie, jak co roku,  biblioteka  LO Nr I w Ostródzie zorganizowała w tym czasie wiele różnorodnych imprez.

Reklama

Na początku października został ogłoszony konkurs plastyczny nt.: „Ilustracja do ulubionej książki”. Decyzją jury w konkursie poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce – Martyna Szlachtowicz z kl. I Cp
II miejsce – Alicji Nowickiej z kl. I Dp
III miejsce – Zuzanna Zawadzka z kl. II D

Pozostałe uczennice: Oliwia Beczyńska z kl. I Dp, Wikotoria Urbaniak z kl. I Ag, Amelia Dziedziech z kl. II A  i Martyna Sobieraj z kl. II D  otrzymały wyróżnienia.

16. października została przeprowadzona akcja „Wypożycz książkę z owocowym dodatkiem”. Każdy czytelnik, który tego dnia przyszedł do biblioteki i wypożyczył książkę, otrzymał owocową niespodziankę.

23. października odbył się konkurs czytelniczy na temat „Co wiesz o książce i bibliotece?”. Wzięły w nim udział dwuosobowe zespoły – reprezentacje wszystkich klas. Podczas jednej godziny lekcyjnej młodzież rozwiązywała test z dziejów książki i bibliotek oraz ze znajomości  cytatów zaczerpniętych z różnorodnej literatury.
Decyzją jury zostały przydzielone następujące miejsca:

I miejsce zajęła klasa 3 C, którą reprezentowała drużyna w składzie:
Maria Nowakowska i Marcin Rochowicz.

II miejsce przypadło klasie 3 B, którą reprezentowała drużyna w składzie:
Iga Ciarcińska i Zuzanna Roguska.

III miejsce (ex aequo) zdobyła klasa 1 Ag  , którą reprezentowała drużyna
w składzie: Wiktoria Zając i Edyta Wątła.

III miejsce (ex aequo) zajęła klasa 2 A  , którą reprezentowała drużyna
w składzie: Adrian Majewski i Szymon Krysiak.

25. października w czytelni odbyły się twórcze zajęcia z rękodzieła. Uczniowie wykonali  drewniane podstawki i zakładki do książek ozdobione techniką decoupagy. Uczniowie wykazali się wielkim talentem, pracowitością i  inwencją twórczą. Powstały piękne prace rękodzielnicze.

W ciągu całego miesiąca można było zakupić książki na Kiermaszu Taniej Książki „Kup za 1 zł”. Bibliotekarze wraz z członkami Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali do sprzedaży w bibliotece, za przysłowiową złotówkę, starsze książki pozyskane z darów od uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców. Kiermasz cieszył się wielkim zainteresowaniem. Pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.

Przez cały miesiąc biblioteka prowadziła też zbiórkę makulatury. Surowiec wtórny przynosili uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy wykazali się wzorową postawą ekologiczną. Za pozyskane pieniądze ze sprzedaży makulatury biblioteka zakupiła nowości wydawnicze.

Wszystkim należą się wielki podziękowania za włączenie się w obchody święta ”Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”, a  zwycięzcom konkursów serdeczne gratulacje!

LO nr. 1 im. Jana Bażyńskiego