Pijany kierowca autobusu zatrzymany przez policjantów! Mężczyzna miał zawieść dzieci na wycieczkę szkolną. Dzięki przytomnej postawie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej ze Słonecznika nie doszło do tragedii. 50-latek zamiast do Krakowa pojechał do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w komisariacie policji w Morągu.
Pijany kierowca autobusu zatrzymany – zamiast Wawelu zwiedził policyjny areszt
W niedzielę (25.05) około godziny 7:00 w miejscowości Słonecznik policjanci komisariatu policji w Morągu podczas kontroli autobusu, którego kierowca miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną ujawnili, że znajduje się on pod działaniem alkoholu.
Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało prawie 1 promil tej substancji w jego organizmie, obligatoryjnie zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Mówi Paulina Śliwińska, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie
Bezpieczeństwo jest dla policjantów najważniejsze, dlatego przypominamy, że każdy organizator wycieczki, opiekun lub sam rodzic może zgłosić kontrolę autobusu przed wycieczką. Podczas każdej kontroli policjanci dokonują sprawdzenia między innymi stanu technicznego danego środka transportu, wyposażenia, posiadane uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. Zgłoszenia należy dokonywać minimum dzień przed planowanym wyjazdem, w przypadku ostródzkiej policji bezpośrednio w Wydziale Ruchu Drogowego dzwoniąc pod nr tel 47 732 42 62.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie.
Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.
- Diabelski Młyn w Ostródzie. Miasto wydzierżawiło działkę. Znamy szczegóły!
- Dom Harcerza w Ostródzie będzie sprzedany. Zlecono wycenę!
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy
- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!

