Samorząd

PILNE! Najmowicz zrezygnował z debaty!

Po tym jak w naszej ankiecie 88% OSTRÓDZIAN opowiedziało się za przeprowadzeniem debaty publicznie padają deklaracje. Zagadka – czyje to słowa: 

REKLAMA

„Szanowni Państwo jesteśmy otwarci na propozycję debaty w możliwie szybkim terminie. Chcemy aby jak największa ilość pytań pochodziła od Mieszkańców naszego miasta. Szczegóły powinny ustalić komitety wyborcze.” 

“Gorąco zachęcam wszystkie ostródzkie media do zorganizowania publicznej debaty. Jestem otwarty na wszelkie pytania Mieszkańców i czekam na propozycje związane z debatą.” 

Tak, te słowa napisał 24 i 25 października za pośrednictwem swojego profilu na portalu Facebook urzędujący burmistrz, Czesław Najmowicz. Po tej wypowiedzi wydawało się, że zaproponowana przez kontrkandydata, Zbigniewa Michalaka otwarta forma debaty, w której to mieszkańcy zadają pytania obu Panom jest właśnie tym, na co liczył Najmowicz. Zwolennicy urzędującego włodarza, którzy liczyli na to, że w końcu zobaczą swojego faworyta w prawdziwej debacie srogo się jednak zawiodą.

Zarówno przed sześcioma jak i przed czterema laty, gdy Czesław Najmowicz wygrywał wybory na burmistrza Ostródy, do debaty z jego udziałem nie dochodziło. Tym razem miało być inaczej. Deklaracje o chęci wzięcia udziału w spotkaniu z mieszkańcami brzmiały budująco, mogło się słyszeć głosy, że Najmowicz wreszcie będzie chciał być – zgodnie ze swoim hasłem wyborczym – „Blisko Ostródzian”. Rzeczywistość okazała się jednak znacznie mniej kolorowa.

Po raz kolejny nie zobaczymy Czesława Najmowicza w przedwyborczej debacie. Taką deklarację usłyszeliśmy od niego telefonicznie, już po spotkaniu przedstawicieli komitetów wyborczych i mediów. Szkoda, bo debata mogła być doskonałą okazją do sprawdzenia wizji obu Panów na Ostródę.

Jak się okazuje 88% to za mało – jednak na tyle dużo aby rozstrzygnąć pojedynek 4 listopada przy urnach wyborczych.

Mimo wszystko kandydat na Burmistrza Zbigniew Michalak zaprasza wszystkich Państwa do sali konferencyjnej ostródzkiego Zamku na godzinę 19.00. Może wydarzy się coś, czego nie przewidzieliśmy i zobaczymy jednak obu Panów stających w przedwyborcze szranki? Samorząd w Ostródzie nauczył nas tego, żeby oczekiwać nieoczekiwanego. 

 

Aktualizacja ! (godz. 12:21)

TREŚĆ OŚWIADCZENIA – KANDYDATA NA BURMISTRZA CZESŁAWA NAJMOWICZA

 “Nie wezmę udziału w spotkaniu we wtorek 30.10.2018 r., o godzinie 19:00 z powodu wyznaczenia jego terminu na godzinę i w miejscu wskazanym, zarezerwowanym wcześniej przez kontrkandydata, a nie przez media.”

Wiadomość otrzymaliśmy po opublikowaniu artykułu o godz 12:12 na skrzynkę email.