W niedzielę, 1 czerwca 2025 roku, w miejscowości Dziadyk (gmina Ostróda) doszło do dramatycznego pożaru, który strawił trzy samochody osobowe oraz budynek gospodarczy. Ogień zagrażał również pobliskiemu budynkowi mieszkalnemu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków z PSP Ostróda oraz jednostek OSP z Brzydowa, Durąga i Ornowa, udało się opanować sytuację i zapobiec dalszym stratom. Więcej o pożarze pisaliśmy w naszym artykule: Pożar w Dziadyku – ogień gasiło wiele jednostek straży.
Podpalacz z Dziadyku zatrzymany – szybka reakcja policji
Już następnego dnia, 2 czerwca, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego o celowe podpalenie. Zebrane dowody jednoznacznie wskazywały na jego winę, a mężczyzna podczas przesłuchania nie kwestionował zarzutów. Sąd Rejonowy w Ostródzie zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Straty spowodowane przez pożar oszacowano na ponad 150 tysięcy złotych. Oprócz zniszczonych pojazdów i budynku gospodarczego, uszkodzeniu uległy również okna w pobliskim budynku mieszkalnym.
Podpalacz z Dziadyku – pożar, który wstrząsnął mieszkańcami
Sprawa podpalenia wstrząsnęła mieszkańcami Dziadyku i całej gminy Ostróda. Szybka reakcja policji i strażaków pozwoliła zapobiec jeszcze większym stratom i zagrożeniu dla mieszkańców. Policja apeluje, aby w przypadku jakichkolwiek podejrzanych sytuacji natychmiast zgłaszać je odpowiednim służbom.
Więcej informacji na temat samego pożaru oraz relację z akcji gaśniczej można znaleźć w naszym wcześniejszym artykule: Pożar w Dziadyku – ogień gasiło wiele jednostek straży.
- Przyjaźń ostródzko-słowacka. Senior z Ostródy dziękuje za pomoc sąsiadowi z południa
- Uwaga Polowanie, myśliwi wchodzą do lasów w powiecie ostródzkim!
- Czujka tlenku węgla włączyła się w mieszkaniu na ulicy Jaracza
- W sobotę premiera hymnu Ostródy – finał projektu Ostredzianie#5
- Szpital w Ostródzie dostał pożyczkę z budżetu powiatu. To ratowanie płynności
- Bałagan przy pojemnikach na tekstylia – żółta karta dla ostródzian
- Plac 1000-lecia w Ostródzie przejdzie rewitalizację. Znamy szczegóły
- Wypadek na motorowerze elektrycznym w Miłomłynie
- Pierwsza gala tytułu „Zasłużony dla Miasta Ostróda” – hołd dla lokalnych bohaterów

