Inwestycje/Biznes

1 OSOBA ZGINĘŁA, POWAŻNA KOLIZJA I PIJANI KIEROWCY – PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH W POWIECIE

Według wstępnych danych, policjanci na Warmii i Mazurach podczas tegorocznej akcji znicz odnotowali dziesięć wypadków drogowych, w których niestety jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych. Policjanci w trakcie prowadzonych kontroli zatrzymali także 36 nietrzeźwych kierowców i byli wzywani do blisko 200 kolizji.

Reklama

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie skontrolowali ponad 330 pojazdów. Ujawnili ponad 180 wykroczeń, z czego ponad 40 przypadków dotyczyła niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

Niestety mimo naszych licznych apeli i działań profilaktycznych, mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się kierowca nissana, którego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 3 promile.

Nietrzeźwy był również 25- letni motocyklista, który w miniony piątek 1 listopada w Jędrychówku (gmina Morąg) na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wywrócił się i uderzył w przydrożny słup. Mężczyzna ze złamaną nogą trafił do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil tej substancji.

Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2019” doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wczoraj, 3 listopada  około godz. 6:30 na krajowej 16-stce w Zawadach Małych kierowca seata jadąc w kierunku Olsztyna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna jechał sam. Według ustaleń policjantów nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. 20-latek w ciężkim stanie został zabrany do szpitala w Olsztynie Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Niestety, mieszkanie powiatu iławskiego na skutek poniesionych obrażeń zmarł.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło także w niedzielę około godz. 19:00 na drodze S7 na wysokości Miłomłyna. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów 70-letni kierujący volkswagenem jadąc pod prąd zmusił prawidłowo jadących kierowców do wykonania gwałtownych manewrów, w wyniku czego doszło do zderzenia pięciu pojazdów. Na szczęście nikt nie został ranny. Uszkodzeniom uległy jedynie pojazdy. Osobom uczestniczącym w zdarzeniu udzielona została pomoc medyczna na miejscu. Nikt nie potrzebował hospitalizacji. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 70-latkowi. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska