Ludzie

POJEMNIK NA PLASTIKOWE NAKRĘTKI W KSZTAŁCIE KROPLI KRWI STANĄŁ W CENTRUM DĄBRÓWNA

W samym sercu Dąbrówna, na rynku przed Urzędem Gminy został postawiony duży pojemnik na plastikowe nakrętki. Cechą charakterystyczną a zarazem odróżniającą go od innych jest jego kształt, gdyż przedstawia dwie krople krwi, mniejszą i większą, które są ze sobą połączone.

REKLAMAJest to ciekawy z zarazem bardzo praktyczny projekt z dwóch powodów. Pierwszy to możliwość wrzucenia do  niego nakrętek przez wszystkie osoby, zarówno dorosłych, dzieci a także osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Drugim jest jego większa pojemność, co wiąże się z możliwością zebrania każdorazowo większej ilości nakrętek przy jednorazowym jego opróżnianiu.

Idea zbierania nakrętek ma dwojaki cel. Pierwszy, ten najistotniejszy to jest pomoc w realizacji spełnienia marzeń osobom niepełnosprawnym i potrzebującym pomocy. Pozwala wzbudzić wśród społeczeństwa poczucie bezinteresownego niesienia pomocy najbardziej potrzebującym oraz uczy kształtowania postaw społecznych – dbanie o środowisko naturalne. Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych obecnie form akcji charytatywnych.

REKLAMAZachęcamy do włączenia się w zbiórkę, tak niewiele potrzeba aby pomóc drugiemu człowiekowi, a do tego to nic nie kosztuje.

Osoby, które potrzebują pomocy w takiej formie zapraszamy do kontaktu z Panią Izabela Liszewską pod numerem telefonu  89 647 40 87 lub pocztą elektroniczną na adres: i.liszewska@dabrowno.pl

Źródło: Gmina Dąbrówno