Site icon Nasz Głos Ostróda

Policja wzięła się za kierowców recydywistów!

Policja wzięła się za kierowców recydywistów! W końcu przepisy są egzekwowane. Policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali kierowcę BMW, który mimo trzech aktywnych sądowych zakazów – w tym jednego dożywotniego – wsiadł za kierownicę. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem i usłyszał wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności.

Policja wzięła się za kierowców recydywistów!

W piątek (06.02.2026) około godziny 9:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, w miejscowości Górka (gm. Ostróda), na węźle Ostróda Południe, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Za kierownicą siedział 47-letni mężczyzna.

Podczas sprawdzania danych kierującego funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, miał on aż trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym jeden dożywotni.

47-latek został zatrzymany, a wobec niego wdrożono tryb przyspieszony. Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 14:00, mężczyzna stanął przed obliczem sądu.

Policja wzięła się za kierowców recydywistów!

Za rażące lekceważenie przepisów prawa oraz orzeczeń sądowych został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto sąd orzekł wobec niego obowiązek zapłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także 5 tysięcy złotych nawiązki na rzecz Skarbu Państwa, a także kolejny dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do czasu uprawomocnienia się wyroku 47-latek został objęty policyjnym dozorem.

Źródło: KPP Ostróda


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.
Exit mobile version