Kronika 112

POLICJANCI GRUPY SPEED Z OSTRÓDY ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ. TEN CHCIAŁ ICH PRZEKUPIĆ

Patrol ruchu drogowego z Ostródy należący do policyjnej grupy SPEED zatrzymał do kontroli 57-latka kierującego mercedesem. Mężczyzna był pijany, a dodatkowo próbował policjantom wręczyć 200 złotych, aby „zapomnieli o sprawie”. Resztę tak rozpoczętego popołudnia mężczyzna spędził w policyjnym areszcie.

REKLAMAW czwartek (18.02.2021r.) godzina 15.30 policjanci z ostródzkiej grupy SPEED kontrolowali prędkość na drodze nr 7. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli w okolicach Marzewa, mercedesa 180, którym kierował pewien 57-latek. Gdy tylko otworzyły się drzwi pojazdu policjanci poczuli z wnętrza auta intensywny zapach alkoholu. Sprawdzili trzeźwość mężczyzny okazało się, że ma on w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Gdy usłyszał, że dalej już nie pojedzie, a auto zostanie odholowane miał próbować wręczyć policjantom 200 złotych, aby funkcjonariusze odstąpili od czynności. 57-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego auto odholowano na strzeżony parking. Teraz oprócz odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie również za próbę przekupienia policjantów. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA