Akcja na jeziorze Narie! Żeglarze potrzebowali mocy strażaków, żeby dopłynąć do brzegu. Widać, że sezon na Mazurach Zachodnich ruszył a wraz z nim służby mają coraz więcej pracy na wodzie. Przeczytajcie o przygodzie żeglarzy zakończonej happy endem.
Akcja na jeziorze Narie – strażacy pomogli żeglarzom
Żeglarze wypłynęli na jezioro Narie pomimo porywistego wiatru. Nie byli w stanie dopłynąć jednostką do brzegu. Potrzebowali pomocy strażaków.
Po godzinie 09:09 na stanowisko kierowania PSP w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie o dwóch osobach na łodzi, którą zepchnął wiatr i nie mogą powrócić do ośrodka o własnych siłach. Do działań zadysponowano 1 zastęp + łódź PSP oraz 2 zastępy OSP. Na miejscu Kierujący Działaniami Ratowniczymi potwierdził zdarzenie. Osoby wraz z łodzią zostały zholowane do ośrodka w Kretowinach. – informuje Rafał Napiórkowski, komendant PSP w Ostródzie.
Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.
- Wreszcie żeglarski zwrot? – Port Zimowy zmierza ku marinie
- Sokół trafił szóstkę i wygrał pierwszy raz w tym sezonie!
- Żegluga: Prezes Wawrzyński kupuje nowe Solarisy. Zastąpią wysłużone MAN-y
- Ostródzianka szykuje się do nowego sezonu. Poznaliśmy rywali w I lidze
- Region: Burda na stacji benzynowej pod Iławą. Zatrzymano 3 agresywnych Gruzinów
- Aktualne ceny paliw w Ostródzie – 08.08.2025. Tankuj z Naszym Głosem!
- Jutro u siebie. Sokół – GKS Stawiguda. Trener rywali grał w Ostródzie
- Nowoczesny gabinet stomatologiczny w LO nr I w Ostródzie – efekt współpracy samorządu i partnera prywatnego
- Afera KPO. Sprawdziliśmy lokalne projekty, które otrzymały rządowe wsparcie
- Bezpłatna akcja czipowania psów w gminie Małdyty – podajemy szczegóły!
- Firma z Poznania wybuduje nam plac zabaw za 280 tysięcy złotych!
- Walka ze smrodem – będą ponowne badania hali MOS. „Chcemy mieć pewność”