Szafranki nie zwalniają tempa! Po utworzeniu sołectwa, założeniu stowarzyszenia i stworzeniu świetlicy nadszedł czas na kolejne wielkie wydarzenie. Jak donosi na swoim profilu radny powiatowy Piotr Kołodziejski – już w poniedziałek o godzinie 19:00 do Szafranek zawita Radio ZET, które w ramach akcji „Radio ZET rusza w Polskę z muzyką numer 1” odwiedzi naszą miejscowość!
To wyjątkowe wyróżnienie dla mieszkańców, którzy aktywnie działają na rzecz swojej społeczności. Pomysłodawcami zaproszenia ekipy radiowej byli Marzenka i Kamil – założyciele Koła Gospodyń Wiejskich „Nasze Szafranki”. Ich inicjatywa szybko spotkała się z pozytywnym odzewem i teraz możemy cieszyć się obecnością jednej z największych rozgłośni radiowych w Polsce!
Świętowanie pełne atrakcji
Poniedziałkowy wieczór zapowiada się niezwykle ekscytująco! W programie znajdą się konkursy, zabawy, a także niespodzianki, które z pewnością umilą czas wszystkim uczestnikom. Na miejscu pojawi się także gwiazda muzyczna, co doda wydarzeniu jeszcze większego rozmachu.
Cała impreza odbędzie się na placu przy kościele św. Franciszka. To doskonała okazja, by spotkać się, wspólnie świętować i pokazać, jak silna i zgrana jest lokalna społeczność.
Szafranki na fali!
Jeszcze niedawno Szafranki były częścią sołectwa Kajkowo, ale dzięki determinacji mieszkańców stały się samodzielnym sołectwem. Wspólnymi siłami udało się także założyć stowarzyszenie oraz stworzyć świetlicę, która – choć obecnie znajduje się w Ostródzie – jest kolejnym krokiem w rozwoju miejscowości.
Teraz Szafranki mają okazję zaistnieć w mediach ogólnopolskich i pokazać, jak wiele można osiągnąć, gdy działa się razem. To kolejny dowód na to, że wspólnota, zaangażowanie i dobre pomysły mogą przenosić góry!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do wspólnej zabawy w poniedziałek o godzinie 19:00! Bądźcie tam, włączcie Radio ZET, śledźcie relacje na żywo i podajcie dalej informację o tym wyjątkowym wydarzeniu!
- Autobusy dziś ZA DARMO. Miasto reaguje po trudnej nocy i apeluje: mniej aut, więcej rozsądku
- Ekspresowa siódemka odblokowana. Policja wydała komunikat
- Śnieżyca nad Ostródą. Są wyłączenia prądu — minister ogłasza alert gotowości dla wojska!
- Heroiczna walka strażników miejskich o życie seniora z Ostródy
- Jest nowy operator schroniska w Ostródzie — burmistrz rozstrzygnął konkurs na 2026 rok!
- Czujka wykryła tlenek węgla w mieszkaniu w Ostródzie. Pomoc strażaków przyszła na czas
- 25. Ostróda Reggae Festiwal – „pokazujemy kartę ostródzką i witamy na festiwalu”!
- Wypadek na Grunwaldzkiej. Są konsekwencje personalne — wracamy do tematu
- Drogowe podsumowanie 2025 roku na Warmii i Mazurach

